Blog
insta360 air

Sanal Gerçeklik Kamerası İnsta360 Air

Yeni Ürünler 30 Mart 2017 10:15

Uygun fiyatıyla sanal gerçekliğin öteki yüzüyle tanışmanıza olanak sağlayacak İnsta360 Air

2016’ya damga vuran sanal gerçeklik (VR)’in bugüne kadar çoğunlukla deneyimleme tarafını gördük. Sanal gerçeklik gözlüklerini takıp, tamamen farklı bir mekanda etrafımızı gözlemleyip, çoğumuz “bizi nasıl bir gelecek bekliyor?” sorusunu kendimize sorduk. Gün geçtikçe artan bir dozda teknoloji ile iç içe yaşamak insanoğlunun varoluş serüvenindeki en ciddi mücadelelerinden bir olacak gibi gözüküyor.

 Sanal gerçeklik yarışında çıtayı yükseklere çıkaran İnsta360 firmasının Android tabanlı akıllı telefonlar için çıkardığı İnsta360 Air, rakiplerinin aksine uygun fiyata telefonunuzu 360 derecelik bir sanal gerçeklik kamerasına dönüştürmenizi sağlıyor.

Artık sadece sanal gerçeklik gözlükleriyle etrafınızı gözlemlemekle kalmayacaksınız. Gittiğiniz bir tatilde insta360 Air’i cihazınıza bağlamanız o anı bütün gerçekliğiyle saklamanıza ve sevdiklerinizle paylaşmanıza yetecek. Android cihazlar için üretilen Air her ne kadar kuzeni Apple cihazlar için piyasaya sürülen Nano gibi telefondan bağımsız çalışamasa da kullanışlı dizaynıyla puan topluyor.

İnsta360 Air, kompakt bir dizayna sahip, kaliteli malzemeyle üretilmiş. Bir pin pon topu büyüklüğünde ve sadece 26.5 gram. Satın alındığında, kullanılmadığında onu koruyacak elastik koruma kabı ile geliyor. Bu cihazla video çekmek hiç de düşünüldüğü gibi zor değil. 360 derecelik canlı önizleme, yüksek yenileme oranı ve minmum lagıyla gayet kullanışlı. İstenildiğinde çeşitli filtreler de uygulayabilen yazılımı, ister resim ister video çekmenize olanak veriyor.

 Aşağıdaki Youtube linkinden de cihazın tanıtım videosunu izleyebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=DR_JO4se2Dk

2017 Mart’ında piyasaya çıkan İnsta360 Air, yurtdışında 119$’dan piyasaya çıktı. Hemen hemen ortalama bir fotograf makinesi fiyatında olan bu cihaz, teknik özellikleriyle de göz dolduruyor. 3K resim çekme özelliği bulunan Air,  30 fps’de 2560 x 1280 çözünürlüğünde video çekme imkanı sunuyor. Bu fiyat/performans oranıyla İnsta360 Air’ın medya dünyasını yerinden sarsacağına hiç şüphemiz yok.
 

 
Çağrı Merkezi 0850 532 0712