Blog
Samsung S8 ön ve arka

Samsung'un Amiral Gemisi Galaxy S8

Yeni Ürünler 10 Mayıs 2017 10:30

Note 7 fiyaskosundan sonra Samsung, Galaxy S8 ile kendini affettiriyor

Samsung Galaxy S8, akıllı telefon piyasasında hiç görmediğimiz bir kalitede. 3.999 TL’den başlayan fahiş fiyatına ragmen kalitesini elimize alır almaz fark ettiren Galaxy S8, Samsung’un Note 7 fiyaskosundan sonra kaybettiği itibarı kazandıracak gibi gözüküyor.

Galaxy S8’in 2960x1440 çözünürlüklü Amoled ekranı gerçekten çok şık. Keskin ve net renkleri, 5.8 inçlik geniş ölçüleriyle beraber kaliteli bir seyir sunuyor. Kavisli kenarları cihazın doğal bir görünüme sahip olmasını sağlamış. S8, donanım konusunda da bir hayli iddialı. Bu telefon Qualcomm Snapdragon 835 mikroçip platformuna sahip ilk cihaz. Sekiz çekirdeğe sahip bu işlemci, 4 GB RAM ile destekleniyor ve bu sayede performans açısından çok üstün.

Galaxy S8’in sıvı geçirmemesi ve kablosuz şarj edilebilmesi de bu telefonun öne çıkan özelliklerinden. Sıvı teması, akıllı telefonlara en çok hasar veren kazaların başında geliyor ve bu hasarın giderilmesi oldukça zahmetli olduğundan, Cepfix olarak bu özellikten gayet memnunuz.

Samsung Galaxy S8 ile her ne kadar çıtayı yükseğe taşımış olsa da cihazda bazı tasarım hataları mevcut. Ekranı büyütmek için parmak izi okuyucusunun yeri değiştirilmiş ve açıkçası bayağı kullanışsız bir yerde duruyor. Arka kameranın hemen yanındaki parmak izi okuyucusuna dokunmak pek rahat bir işlem değil. Bütün bu zahmete girmek istemiyorsanız, S8’in yüz tanıma özelliğini kullanabilrisiniz ama bizce bu özellik de yeteri kadar gelişmiş değil. Her denemede yüz tanıması tam anlamıyla gerçekleşmiyor ve bu da S8’in eksiklerinden birisi.

Genel olarak baktığımızda, S8 gerçekten bu güne kadar gördüğümüz en şık telefon. Tasarımının güzelliğinden ayrı olarak performansı da bir o kadar dikkat çekici. Eksik tarafları tabii ki var fakat S8’in üstün tarafları bu ufak eksikliklerle kıyaslanamaz. Biz Cepfix olarak Samsung Galaxy S8’e tam not veriyoruz.

 
Çağrı Merkezi 0850 532 0712