Sıkça Sorulan Sorular

Cepfix hangi hizmetleri sunuyor?
Cepfix garanti dahili ve harici tamirleri sağlayan bir akıllı telefon ve mobil cihaz servisidir. Cepfix’i diğer firmalardan ayıran özelliği ise İstanbul içinde kapınıza gelip telefonunuzu alması, size yedek telefon vermesi, İstanbul dışı ise ücretsiz kargo ile cihazınızı kapınızdan teslim alması ve müşterisini bütün tamir sürecinden haberdar etmesidir.
Cepfix'i nasıl kullanabilirim?
Cepfix.com’un avantajlarından yararlanmaya ana sayfamızdan tahmini fiyat alarak başlayabilirsiniz. Formumuzu doldurduktan sonra seçtiğiniz gün ve saat diliminde Cepfix elemanı telefonunuzu alır, talep etmeniz halinde size bir yedek telefon verir. Telefonunuz tarafımızca alındıktan ve hasar tespiti yapıldıktan sonra son tamir bedeli size iletilip onayınızın ardından tamir işlemleri tamamlanıp cihazınız yepyeni bir şekilde size ulaştırılır.
Cepfix’in hizmetlerini İstanbul dışından nasıl kullanabilirim?
İstanbul dışından vereceğiniz siparişler için mobil cihazınızı MNG Kargo ile bize ücretsiz olarak gönderebilirsiniz. Talebinizi oluştururken “Cihazınızı nasıl alalım?” kısmında “Kargo Gelip Alsın” ı seçerseniz, cihazınız, MNG Kargo tarafından belirttiğiniz günde adresinizden alınır. Aynı bölümde “Kargoya Kendim Vereceğim” i seçerseniz ise en yakın MNG Kargo şubesine gidip Cepfix müşterisi olduğunuzu beyan edip, size verdiğimiz sipariş numarasını MNG Kargo görevlisine kaydettirip, cihazınızı bize ücretsiz ulaştırabilirsiniz. Mobil cihazınızın zarar görmeden bize ulaşması için ücretsiz airbox temin etmeyi unutmayın. MNG Kargo’nun size vereceği takip numarası ile kargo durumunu takip edebilirsiniz.
Tahmini fiyat nedir?
Tahmini fiyat, seçtiğiniz telefon, marka, model ve arıza nedeninin muhtemel tamir ve kurye servis bedelidir. Gerçek fiyat telefonunuzun tarafımızca incelenmesinden sonra size iletilecek ve onayınızdan sonra tamire başlanacaktır. Onayladığınız ücret telefon tamir edilip tarafınıza teslim edildikten sonra ödemenizi kredi kartından, nakit, havale veya EFT yoluyla yapabilirsiniz. Tahmini fiyatlarımız değişen parça bedelleri ve işçilik üzerinden hesaplanır.
Hangi telefonları tamir ediyorsunuz?
Cepfix tüm marka ve model akıllı cep telefonları ve akıllı tabletler için tamir hizmeti vermektedir. Detaylı listeyi ana sayfamızdan görebilirsiniz.
Kurye benimle temasa geçemez ise ne olacak?
Kuryelerimiz gün boyunca dağıtım yapmaktadırlar, sizlere ulaşılamadığı takdirde size en uygun olacak şekilde yeni bir randevu günü verilecektir.
Telefonum ne kadar sürede tamir edilir?
Ortalama servis süremiz 5 iş günüdür. Dilerseniz bu süre için size yedek cihaz sağlayabiliriz.
Telefonumun durumunu nasıl öğrenebilirim?
Cepfix’e tamir talebinde bulunduktan sonra bir takip numarası tarafınıza gönderilir. Bu numara ile internet sitemizden veya bize telefonla ulaşarak, telefonunuzun hangi durumda olduğunu öğrenebilirsiniz.
Müşteri hizmetlerine nereden ulaşırım?
Cepfix Müşteri Hizmetlerine 09:00 - 18:00 saatleri arasında 0850 532 0712'yi arayarak ulaşabilirsiniz.
Cepfix garantisinin detayları nelerdir?
Cepfix Garanti, garanti harici tamirlerde müşterilerimize sunulan 1 yıl parça garantisidir. Örneğin tamir işleminde telefonunuzun kamerası değişmiş ise, bu parçanın 1 yıl garantisi tarafımızdan size verilmektedir. Parçayla ilgili sorun yaşamanız halinde ücretsiz değişim yapılmaktadır. Sıvı temaslı cihazlarda onarım ve değişen parçalar için garanti verilememektedir.
Kısmi garanti nedir?
Mobil cihazınızın garantisi düşürme ve sıvı teması gibi kullanıcı hataları sebebi ile oluşan arızaları kapsamamaktadır. Bu tür arızalara yapılacak olan yetkisiz müdahalelerde cihazınızın garantisi bozulur. Dolayısıyla gelecekte ortaya çıkması olası ve kullanıcı hatasından kaynaklanmayan arızalara karşı üretici garantiniz işlev dışı kalır. Cihazınızın tamirden sonra garantisinin geçerli olmasını isterseniz kısmi garanti ile devam edebilirsiniz.
Telefonum açılmıyorsa nasıl fiyat alırım?
Telefonunuzun açılmaması birçok farklı arızadan kaynaklanabilir. Telefonunuzu incelemeden bu farklılıkları anlayamayacağımız için gerçek tamir bedeli, telefonunuz tarafımıza ulaştırılıp incelendikten sonra belirlenecektir.
Telefonum suya düştü, nasıl fiyat alırım?
Telefonunuzun suya düşmesi birçok farklı arızaya sebep olabilir. Telefonunuzu incelemeden hangi parçaların hasar gördüğünü anlayamadığımız için gerçek tamir bedeli, telefonunuz tarafımıza ulaştırılıp incelendikten sonra belirlenecektir.
Ödemeyi ne zaman yapacağım?
Ödeme, isteğinize göre fiyat onayında online ödeme ile veya tamir işlemi bitip telefon tarafınıza ulaştırıldığı zaman kapıda kredi kartı, nakit ödeme, havale ve EFT olarak yapabilirsiniz.
Müşterilerimize sunulan yedek cihazlar nelerdir?
Yedek telefonlarımız Android tabanlı telefonlar için Samsung A5, iOS (Apple) tabanlı telefonlar için iPhone 6, iPhone 5s, iPhone 5c ve iPhone 5 SE'dir.
 
Call Center 0850 532 0712