Blog
iPhone'umu bul nasıl kapatılır

iPhone'umu Bul Nasıl Kapatılır?

iOS 20 Ekim 2016 12:30

Telefonunuzu Cepfix'e veya herhangi bir yetkili servise vermeyi düşünüyorsanız. Yazılımınızı yeniden yükleyebilmek için Find my iPhone'u kapatmanız istenecektir. Kayıp veya çalıntı durumlarında hayat kurtaran iPhone'umu bul nasıl kapatılır?

Telefonunuz kaybolduğunda veya çalındığında yerini belirlememiz için Apple’ın bize sunmuş olduğu bir özellik olan iPhone’umu bul yani find my iPhone özelliği bazı durumlarda hayat kurtarıcı nitelikte olabiliyor. Apple’ın bu tür özel durumlar için geliştirdiği iPhone’umu bul uygulaması genelde iPhone ilk kurulumu sonrasında aktif ediliyor veya telefon sizden find my iphone özelliğini aktif etmenizi istiyor. Kullanıcılar ilk kurulum sonrası bu özelliği aktif etse dahi sonrasında bu özelliği hiç kullanmadığını ve aslında ihtiyacıda olmayacağını fark edip kapatmak istiyor ve iPhone’umu bul nasıl kapatılır diye düşünüyorlar. Ve aslında iPhone’umu bul kapatma yani find my iPhone kapatma işlemi ilk kurulum sırasında veya sonradan aktifleştirme işlemimiz kadar kolay bir işlemdir.

Daha öncede belirttiğimiz gibi bu özellik çoğu zaman sizin belki de hiç kullanmayacağınız bir özelliktir. Bu nedenle sizde iPhone'umu bulu kapatmak isteyebilirsiniz. Eğer sizde ilerleyen zamanlarda iPhone’umu bul özelliğini kullanmayacağınızı ve sizin ihtiyacınız olmadığını düşünüyorsanız kolaylıkla iphone’unuz da bu özelliği kapatabilirsiniz.  Peki iPhone’umu bul nasıl kapatılır? Bunun için ana sayfanızda bulunan ayarlar menüsüne girdikten sonra icloud seçeneğine tıklamak ve iPhone’umu bul ibaresinin yanında bulunan ikonu kapalı konuma getirmeniz yeterlidir.  Yalnızca kayıp veya çalıntı durumlarında değil bazı durumlarda telefonunuzu arızalanması durumunda servise yollarken de sizden iPhone’umu bulu kapatmanız istenebilir. Yine aynı şekilde iPhone’umu bulu kapatabilirsiniz.

iPhone'umu Bul nasıl kapatılır?

İphoneumu bul kapatma işlemini daha detaylı olarak anlatmak gerekirse öncelikle resimde de görebileceğiniz gibi telefon ana sayfanızdan doğrudan ayarlar menüsüne erişmelisiniz. Telefonunuzla ilgili tüm ayarları ve yapılandırmaları yönetebildiğiniz bu ekranı aynı zamanda İPhone’umu bulu kapatmak içinde kullanabilirsiniz. Kapatmak için ayarlar menüsünde bir miktar aşağı indiğinizde icloud seçeneğini göreceksinizdir.

Ayarlar menüsünde bir miktar aşağıya indiğinizde daha öncede belirttiğimiz icloud seçeneğini hemen göreceksinizdir. iPhone’umu bulu kapatmak için bu seçeneğe tıklamanız gerekiyor. Doğrudan bu seçeneğin üzerine tıklamayabilir ve açılan sayfadan iPhone’umu bul özelliği ile ilgili ayarlarınızda değişiklik yapabilirsiniz. 

Ayar menüsün altından icloud bölümüne girdiğimizde resimde görebildiğiniz gibi iPhone’umu bul ayarlarınızda değişiklik yapabilcepiniz sayfa açılmaktadır. Resimdeki gibi iPhone’umu bul yazısının yanındaki sembol yeşil yani açık konumdaysa telefonunuzda iPhone’umu bul özelliğini daha önce aktif etmişsiniz demektir. Kapatmak için ise yapmanız gereken işlem oldukça basit. Yazının yanında bulunan sembole tıklamanız yani kapalı konuma getirmeniz yeterlidir. Bu sembole tıkladığınızda sizden icloud şifrenizi isteyecektir. İcloud şifrenizi girdikten sonra iPhone’umu bul özelliğinizi kapalı konuma getirebilirsiniz.

 

Bir önceki aşamada sembole tıklayarak iPhone’umu bul özelliğini kapalı konuma getirmeye çalıştığınızda sizden daha ömcede belirttiğimiz gibi apple kimliği parolası isteyecektir. iPhone’umu bulu kapatmak için şifrenizi girmelisiniz. Şifrenizi girdikten sonra altta bulunan kapat seçeneğine tıkladığınızda iPhone’umu bul özelliğini kapatma işlemini yapmış olacaksınızdır.

Apple’ın çalıntı veya kaybolma durumları için geliştimriş olduğu iPhone’umu bulu kapatmak için yapmanız gereken tüm işlemler bu kadar. Bu şekilde kolaylıkla iPhone’unuzda daha önce etkinleştimiş olduğunuz ve belkide hiçbir zaman sizin işinize yaramıycak olan iphone’umu bul özelliğini kolaylıkla kapatabilirsiniz. Bu aşamada sizden istenen tek bilgi apple kimliği parolasıdır. Son aşamada bu şifreyi girerek iPhone’umu bulu kapatabilirsiniz. Kapatma işleminden sonra eğer yeniden iPhone’umu bul özelliğini aktif etmek isterseniz. İlk olarak iPhone’umu bulu kapatmak için yaptığınız işlemleri ve adımları yeniden takip etmeniz ve bu kez iPhone’umu bul yazısının yanında kapalı konumda bulunan sembole tıklayarak yeniden iPhone’umu bul özelliğini aktif etmeniz yeterlidir.

 
Çağrı Merkezi 0850 532 0712